A WC-k elsőre nagyjából ugyanúgy néznek ki, de számos különbség van közöttük ismerje meg őket mielőtt elkezdi tervezni a fürdőszobáját. Az első nagy kérdés csobbanjon vagy koppanjon?
A laposöblítésű WC-nél ami belekerül minden esetben koppan, a mélyöblítésű WC-nél pedig csobban.
A laposöblítésű WC-nél van egy kerámia perem, amin a széklet megmarad. Ez egy kicsit több szagot kelt és több erőfeszítést igényel a tisztítása. Idővel ez a kerámia perem elszíneződik. Azoknak ajánljuk ezt a típusú WC-t, akiknek egészségügyi okokból figyelniük kell a székletükre.
A mélyöblítésű WC-nél a széklet minden esetben a vízzel teli lefolyó részbe esik. Ez fröccsenést okozhat, ha nem megfelelő a kerámia, vagy a tartály rosszul van beállítva. A szagok kevésbé érződnek és sokkal könnyebben tisztán tarthatók ráadásul kevesebb vizet is használnak.
Itt jegyezném meg, hogy a két eltérő WC típus esetén más más tartály beállításokra van szükség.
A következő fontos szempont, hogy szabadon álló WC-t vagy pedig fali WC-t szeretnénk.
Egy fali WC kétségtelenül sokkal elegánsabb, kevesebb helyet foglal és jó vizuális hatása van. Egy kicsit nehezebb kialakítani mert olyan falra van szükség mögötte, amely ellenáll a terhelésnek. Falsík alatti WC tartályt és keretet kell elhelyezni, majd ezt minden esetben dupla gipszkartonnal kell bevonni. Csak ezután jöhet a burkolás. Két nagy előnyt lehet a fali WC-hez sorolni. Könnyebben állítható a kívánt magasságra, illetve könnyebben tisztítható körülötte a nehezen elérhető sarkok. A fali WC-k 120 kilós terhelésre vannak méretezve e fölött extra erősítésre van szükség.
A szabadon álló WC különösen a régebbi házakban alapfelszereltség volt. Ezek fix magasságúak és elég nagy helyet foglalnak el a fürdőszobából. A szabadon álló WC-t elég nehéz átalakítani fali WC-re, abban az esetben hogyha a szabadon álló WC alsó kifolyású. Ilyenkor fel kell törni a betont és meg kell keresni a legközelebbi csatlakozást. Innen lehet folytatni a lefolyócső kiépítését. Régebbi emeletes házaknál a födém vastagsága miatt az átalakítást már az alsó szomszédtól kell kezdeni, vagy megbarátkozzunk a gondolattal, hogy szabadon álló WC marad. Hátsó kifolyású WC-nél ilyen problémánk nincs ez a típus könnyedén fali WC-vé alakítható.
A fentiek tudatában sikerült dönteni akkor jöhetnek az extrák. Lehet perem nélküli WC, beépített bidés WC, szagelszívós WC.
A perem nélküli WC-nél nincsen öblítőperem, amely alá vízkő vagy baktériumok szorulhatnának. Sokkal könnyebben tisztítható mivel ez a terület könnyebben megközelíthető. Egyes márkáknál vagy a rossz tartály beállítások miatt a víz fröccsenésének veszélye fennállhat. Ezek a WC-k nagyon elegánsak ebből adódóan, akár harminc negyven százalékkal többe kerülhetnek, mint társaik.
A WC beépített bidével egy rendkívül jó dolog. Itt ugyanis egy vízsugár végzi a tisztítást így nincs szükség WC papírra. Ez egy nagy előny különösebb mozgásukban korlátozott felhasználók számára. Viszont ennél a WC típusnál már mélyebben a zsebbe kell nyúlni. Ugyanis ide extra vízcsőre, illetve elektromos bekötésre is szükség van. Cserébe viszont nincs szükség extra bidére ami sok helyet foglalna a fürdőből.
A szagelszívós WC. Itt nem is a WC végzi a feladatot hanem a WC keret, ami beépítésre kerül. Az öblítő csőben egy extra bekötés lett kialakítva így a WC öblítő csövön keresztül, egy ventilátor segítségével lehet a szagokat eltávolítani. Ez dizájnban sokkal jobban beilleszkedik egy modern fürdőszobába ugyanis nem látszódik a szagelszívó.
Amennyiben sikerült a választás kérhet tőlünk ÁRAJÁNLATOT vagy keressen minket a +36-70-756-62-55 -ös telefonszámon.